Український народний одяг продовжує залишатися на піку моди не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. Відомі всім вишиванки вже стали повсюдно визнаним урочистим і повсякденним одягом, і тепер «черга дійшла» до більш дрібних деталей національного костюма. Серед них така оригінальна і стильна прикраса, як чільце, яку сьогодні представляє вашій увазі магазин Leosouvenir.
Чільце - це святкова головна пов'язка, прикрашена різними декоративними елементами, свого роду альтернатива українському вінку. Таке багате і красиве оздоблення надягала в основному «молода княгиня» - наречена в радісний день весілля. Взагалі в такий урочистий день наші пращури намагалися прикрасити молоду дружину якомога краще і багатше, щоб вона була «як писаночка». Сучасне чільце перетворилося в витончений і зручний аксесуар, яке доповнює вишиванку та інші елементи жіночого українського костюма. У такій пов'язці будь-яка жінка або дівчина буде виглядати модно, стильно і жіночно.
Чільце, так само як і вінок - це справжній оберіг, який захищає свою власницю від лихого ока, особливо актуальною цю функцію наші предки вважали в день весілля, коли наречена найбільш вразлива для злих сил. Старовинний варіант чільця - це царська або княжа діадема візантійського зразка. Виготовлялася вона так - брали березову кору, згортали її кільцем, скріплювали, обшивали дорогою тканиною і багато прикрашали золотими або срібними пластинками. Згодом чільця стали тканими, їх створювали майстри вручну на ткацьких верстатах. Ця прикраса закривала лоб жінки до брів, внаслідок чого обличчя облямовувалося густою бахромою з декоративних підвісок, які у великій кількості виготовлялися місцевими майстрами. Латунні підвіски «зірочки» приємно дзвеніли і переливалися на сонці. Спочатку підвіски були складними, складалися з власне зірочок, потім йшли металеві «цитки» і дзвіночки. Пізніше металеві кріплення могли замінюватися оксамитовою тасьмою червоного або зеленого кольору. Чільце було найпопулярніше на Гуцульщині, однак вживали його як прикрасу і в інших регіонах України, Сербії, і Білорусі.
З чого роблять чільце
Сучасне чільце - це ткана смуга з яскравих ниток, з оригінальним народним візерунком, який має захисну функцію. Також чільце може бути однотонним. Аксесуар прикрашається помпонами і вишивкою, але може бути виконаний відповідно до давніх українських традицій - з металевими елементами. Чільце також відрізняється різними видами застібок - від зав'язок зі стрічок до застібки на «липучках».
Вінкоподібна головна прикраса чільце - популярне сучасне доповнення до жіночих вишиванок. Чому ж його так полюбили українські жінки? Для цього є кілька причин.