Фільтр
Ціна
грн. грн.
Наявність
7
8
5
6
Розмір жін. Евро./Укр.
60

Гуцульський одяг

Показувати:
Відображати:
Сортування
Модель: Вишитий жупан. Тканина: ткана вишивка.  Виробник: Україна. Ручна робота. ..
2,200 грн.
Модель: Вишитий жупан. Ручна робота. Тканина: ткана вишивка.  Виробник: Україна. &n..
1,800 грн.
Модель: Вишитий жупан. Ручна робота. Тканина: ткана вишивка.  Виробник: Україна. &n..
1,800 грн.
Модель: Вишитий жупан. Ручна робота. Тканина: ткана вишивка.  Виробник: Україна. &n..
1,800 грн.
Гуцульський одяг

Особливості гуцульського одягу

Характерною рисою гуцульського національного одягу є його яскравість та мальовничість. Гуцульські костюми відрізняються від одягу інших регіонів України великою кількістю яскравих фарб, безліччю прикрас, а також наявністю шкіряних та металевих елементів. Що ж являє собою чоловічий та жіночий гуцульський костюм?

Жіночий гуцульський костюм

Національний одяг гуцулки теж дуже красивий. Жінки носили довгі, зібрані біля ворота сорочки. Сорочки шили з білого полотна і прикрашали яскравими вишивками у верхній частині рукава або по всій його довжині. Оскільки усі жінки вміли вишивати, кожна з них прикрашала свій одяг в індивідуальному стилі.

Поверх сорочки жінки одягали безрукавку і сердак, які були схожі з тими, що носили чоловіки. Серед жінок користувався популярністю сердак на хутрі.

В якості спідниці гуцулки використовували одну або дві запаски, які вдягалися на зразок фартуха спереду і ззаду і закріплювалися на талії зав'язками. Цей елемент одягу нагадує спідницю з двома розрізами з боків.

Голову жінки пов'язували яскравими, візерунчастими хустками. З боків прикріплювали квіти. Незаміжні дівчата заплітали волосся в коси, вплітали у них яскраву пряжу та інші декоративні елементи, а потім красиво укладали на голові. Ще одним видом жіночого головного убору була перемитка, яка за формою нагадувала рушник. Жінки вміли красиво пов'язати її на голові.

Ну і, звичайно ж, жіноче вбрання доповнювалося великою кількістю прикрас, які гуцулки дуже полюбляли.

Чоловічий гуцульський костюм

Традиційне чоловіче вбрання включає в себе полотняну сорочку із розрізом спереду. Широкі рукави сорочки збиралися біля зап'ястя руки. Оскільки сорочка була довгою, її не заправляли в штани, а носили навипуск.

Зверху чоловіки одягали широкий пояс, пошитий зі шкіри, який називався черес. Він підтягував талію, підкреслюючи чоловічу фігуру. Черес був прикрашений декоративними металевими деталями та спеціальними гачками, на які чоловіки привішували курильну люльку, кресало, дорожній ніж та інші необхідні дрібниці.

Ще одним розкішним та оригінальним елементом гуцульського вбрання був сердак. Сердак – це короткий теплий жупан вільного крою з клинами, вставленими з боків. Зазвичай він мав червоний або коричневий колір. Прикрашали його дуже багато – використовували вишивку, аплікації, шнурки або помпони.

Також гуцули носили кептар – овчинну безрукавку. Ця деталь костюма дуже зручна і незамінна у мінливому гірському кліматі. Кептар теж прикрашали яскравими орнаментами, вишивками, плетеними шкіряними елементами. У кожному селі існували свої особливості пошиття кептаря.

Нижньою частиною гуцульського чоловічого костюма були суконні штани прямого покрою з вишивкою уздовж бічних швів або внизу. На голові носили фетрові капелюхи, прикрашені квітами або пір'ям.

Де купити гуцульський одяг?

Хочете придбати справжню гуцульську одежу? Наш інтернет-магазин надає вам таку можливість. Красиві та якісні костюми, прикрашені традиційною українською вишивкою, виглядають стильно та актуально. Якщо ви не знаєте, що краще вибрати для себе чи у подарунок, зверніться до менеджерів нашого магазину, і вони допоможуть вам зробити вибір. Придбайте гуцульський костюм та відчуйте себе справжнім українцем!

Розроблено Alius
leosouvenir © 2013