Фільтр
Ціна
грн. грн.
Наявність
7
8
5
6

Мотанки

Показувати:
Відображати:
Сортування
Модель: Лялька Мотанка. Склад: дерево, тканина, нитки.  Висота: 34 см. Виробник..
504 грн.
Модель: Лялька Мотанка. Склад: дерево, тканина, нитки.  Висота: 32 см. Виробник..
504 грн.
Модель: Лялька Мотанка. Склад: дерево, тканина, нитки.  Висота: 34 см. Виробник..
504 грн.
Модель: Лялька Мотанка. Склад: дерево, тканина, нитки.  Висота: 37 см. Виробник..
432 грн.
Модель: Лялька Мотанка. Склад: дерево, тканина, нитки.  Висота: 34 см. Виробник..
432 грн.
Модель: Мотанка Травниця. Тканина: льон, домоткане полотно, шерстяні нитки. Склад: сухі аромат..
144 грн.
Модель: Мотанка Сорока. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки, шерстяні нитки...
102 грн.
Модель: Мотанка-ніжка Сорока. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки, шерстяні нитки..
110 грн.
Модель: Мотанка велика. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки, шерстяні нитки. В..
160 грн.
Модель: Мотанка-ніжка Козак або Козачка. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки..
120 грн.
Модель: Мотанка Козак або Козачка маленька. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки, ..
90 грн.
Модель: Мотанка звичайна. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки, шерстяні нитки. ..
140 грн.
Модель: Мотанка Козак або Козачка середня. Тканина: льон, домоткане полотно, кольорові стрічки,..
110 грн.
Мотанки

Лялька-мотанка – стародавній слов'янський оберіг

З давніх часів слов'яни надавали велике значення всіляким оберегам та іншим магічним предметам. Одним з найсильніших оберегів вважалася лялька-мотанка. Що ж таїть у собі ця загадкова лялька, і якою силою вона володіє?

Для чого потрібна лялька-мотанка?

Мотанка – це лялька, зроблена з ниток або шматочків тканини. Її використовували не тільки для ігор та розваг, але і як захисний оберіг. Мотанку виготовляли своїми руками з певною метою. Кожна лялька виконувала свою конкретну функцію і наділялася особливим змістом. Наші предки вірили, що вона здатна захистити свого власника від усіляких бід та нещасть, подарувати удачу, зберегти життя в момент небезпеки.

Українські ляльки-мотанки виступали оберегом від злих сил, хвороб, ворогів. Їх виготовляли для дітей, мандрівників, воїнів, молодят. А також використовували для виконання бажань, захисту житла, домашніх тварин та врожаю. Матері з любов'ю робили ляльок для своїх малюків, щоб захистити їх від пристріту та нічних кошмарів. Таку ляльку клали у дитячу колиску.

У ліжко до хворої людині теж нерідко клали спеціально зроблений талісман на позбавлення від хвороби. Після того як хворий одужував, ляльку спалювали, оскільки вона виконала свою функцію, увібравши в себе хворобу та негативну енергію.

Правила виготовлення української ляльки-мотанки

Історики стверджують, що ганчіркові ляльки-обереги існували ще п'ять тисяч років тому. У деяких українських селах традиція виготовляти подібних ляльок існує донині. Створення магічного предмета вимагало дотримання деяких правил, які знали наші мудрі предки.

Для виготовлення талісмана використовувалися натуральні нитки та тканина. Нерідко одяг для ляльки шили зі шматочків тканини, відрізаних від речей батьків, бабусь чи дідусів. Вважалося, що такий одяг принесе удачу і захистить від зла. Нитку брали дуже довгу, щоб її вистачило на весь талісман, тому що тільки лялька, зроблена з цільної нитки без вузлів володіла магічною силою.

Нитки потрібно було мотати строго в одному напрямку – у відповідності з рухом сонця. Це дозволяло зарядити оберіг енергією життя та позитивом. Для створення ляльки не використовували гострі предмети – голки, ножиці. Нитку та тканину не різали, а рвали руками.

Кожна майстриня виготовляла мотанку по-своєму, тому усі вони відрізнялися одна від одної. Однак була загальна риса, яка об'єднувала ці ганчіркові обереги: у ляльок не було обличчя. Вважалося, що через очі у ляльку можуть вселитися злі сили та зашкодити її власнику. Тому обличчя ляльці не робили.

Замість очей, носа і рота вишивали або намотували з кольорових ниток хрест. Хрест вважався потужним захисним символом і надавав талісману додаткову магічну силу. Існувало безліч варіантів хрестів, кожен з яких мав своє значення.

Для виготовлення оберега вибирали певний день тижня та фазу місяця. Настрій у майстрині теж був відповідним. Вважалося, що не можна мотати ляльку у поганому, сумовитому або тужливому настрої, щоб не передати його майбутнього талісману. Усю роботу з виготовлення ляльки необхідно було закінчити в той же день, коли вона була розпочата, щоб не зруйнувати захист.

В процесі створення талісмана майстрині виголошували молитви та просили богів наділити ляльку магічною силою.

Де купити ляльку-мотанку?

Якщо вас зацікавив оберіг лялька-мотанка, ви можете купити її в нашому інтернет-магазині. Яскраві й милі ганчіркові ляльки-мотанки в українському стилі стануть прикрасою вашого будинку та додадуть йому тепла і затишку, а також наблизять вас до традицій наших предків.

Розроблено Alius
leosouvenir © 2013